divider


KASIM 2013 AYLIK BÜLTENİ / SAYI 04

Faaliyetlerimiz

UZMANİŞ OSGB, 8 yıldır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İSG ile ilgili tüm konularda hizmet vererek, bu doğrultuda faaliyetlerine devam eden ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında OSGB yetki belgesi alan söz sahibi olan bir işletmedir.

Başta sanayi işletmeleri olmak üzere sektörlerinde öncü kuruluşlara hizmet veren Uzmaniş OSGB, sizlere en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarına devam etmektedir.

SEKTÖREL HABER

İŞ KAZALARINDA 10 YILDA 11 BİN KİŞİ ÖLDÜ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu eğitimde Türkiye’de son 10 yılda meydana gelen iş kazalarında, 11 bin kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Devamı...

YETERSİZ İŞ GÜVENLİĞİ MADEN İŞLETMELERİNE PAHALIYA MAL OLUYOR

Zonguldak'ta iş müfettişlerinin işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında yaptıkları denetimlerde eksiklikleri tespit edilen TTK ve özel sektör kömür işletmelerine 515 bin lira para cezası uygulandı...

Devamı...

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MEVZUATI

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ ÇALIŞTIRMA ZORUNLULUĞUNU UNATMAYALIM

Bilindiği üzere 6331 Sayılı İş Sağlığı ve güvenliği kanunundan sonra işyerlerine diğer sağlık personeli çalıştırma zorunluluğu getirilmiştir. Kanunda yer alan idari para cezalarıyla karşı karşıya kalınmaması için bu yükümlülüklere dair diğer sağlık personelinin işyerlerinde görevlendirilmesi gerekmektedir.

Devamı...

TOZLA MÜCADELE YÖNETMELİĞİ YAYIMLANDI

İşyerlerinde tozdan kaynaklı ortaya çıkabilecek risklerin önlenebilmesi ve çalışanların tozun etkilerinden korunmalarını sağlamak üzere, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa bağlı olarak Tozla Mücadele Yönetmeliği 05 Kasım 2013 Tarihli Resmi Gazetede yayınlandı.

Devamı...

İSG GÜNDEM

BASINÇLI GAZ TÜPLERİNİN EMNİYETLİ KULLANIMI

Basınçlı gaz tüpleri hayatımızı her aşamasında yararlanılmaktadır. Basınçlı gaz tipleri doğru kullanılmadığında sonuçları çok ağır olan kazalara neden olabilmektedir. Bu sebepten dolayı basınçlı tüplerin özellikleri ve doğru kullanımını iyi bilmeliyiz.

Devamı...

BİZDEN HABERLER

UZMANİŞ OSGB, UZMANİŞ AKADEMİ İSG EĞİTİM PROGRAMI İLE UZAKTAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİ VERMEYE BAŞLADI

Uzmaniş OSG Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği gelişmesine paralel olarak yenilikler sunmaya devam ediyor. Uzaktan İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim sistemi ile çalışanlara yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini ev ve iş yerlerinize taşıyor.

Devamı...

UZMANİŞ OSGB; PSİKOAKADEMİ MARKASI İLE ÇALIŞANLARINIZA YÖNELİK PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİNE BAŞLAMIŞTIR

Uzmaniş Şirketler grubu; yakın zamanda bünyesine kattığı Türkiye’nin en büyük ve tek kurumsal Psikolojik Danışmanlık Şirketi olan PSİKOAKADEMİ ile ülke genelinde 30’a yakın şubesi aracılığıyla bir ilki gerçekleştirerek sizlere ve çalışanlarınıza yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.

Devamı...

UZMANİŞ OSGB KASIM AYI REFERANSLARI

Ayrıntılı ve sektörel referans listesi için tıklayınız...