divider


ARALIK 2013 YAYINI

Faaliyetlerimiz

Uzaktan ve Örgün İSG Eğitimleri
İSG Profesyonelleri İstihdamı
Risk Analizi ve Değerlendirmesi
Endüstri ve Örgüt Psikolojisi
Acil Durum Plan/Proje/Tatbikat
Periyodik Teknik Kontroller
İşyeri İç Ortam Ölçümleri

UZMANİŞ ŞİRKETLER GRUBU, 8 yıldır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İSG ile ilgili tüm konularda hizmet vererek, bu doğrultuda faaliyetlerine devam eden ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında söz sahibi olan bir kuruluştur.

Başta sanayi işletmeleri olmak üzere sektörlerinde öncü kuruluşlara hizmet veren Uzmaniş OSGB, sizlere en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarına devam etmektedir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MEVZUATI

1.1.2014 TARİHİ İTİBARİYLE 50‘DEN AZ ÇALIŞANI OLAN TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN 600 000 ADET İŞYERİ İÇİN İŞ GÜVENLİĞİ PROFESYONELLERİ ÇALIŞTIRMA MECBURİYETİ BAŞLAYACAKTIR

Tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinin tamamı 1 Ocak 2014 itibariyle, 50 sınırı kalkmış olacak ve bir kişi bile çalıştıran tehlikeli ve çok tehlikeli işyerleri iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli çalıştırmaya başlayacaktır.

Devamı...

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK

24 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan yönetmeliğin amacı, kamu kurum ve kuruluşları hariç olmak üzere ondan az çalışanı bulunanlardan, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerine, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yerine getirilmesi için sağlanacak desteğin usul ve esaslarını belirlemektir.

Devamı...

BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN ÖNLENMESİ VE ETKİLERİNİN AZALTILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK YAYINLANDI

Bu Yönetmelik, tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlarda büyük endüstriyel kazaların önlenmesi ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi amacıyla, yüksek seviyede, etkili ve sürekli korumayı sağlamak için alınması gerekli önlemleri belirlemek amacıyla yayınlanmıştır.

Devamı...

SEKTÖREL HABER

TEKİRDAĞ'DA İNANILMAZ ÖLÜM

Tekirdağ’ın Ergene İlçesi Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunun metal fabrikasının ısıtma motoru patlaması sonucu kopan pervane yan tarafta bulunan oyuncak fabrikasının duvarını delerek içeriye girdi ve tezgahta çalışan 23 yaşındaki Nesrin Çakır’a çarparak ölümüne neden oldu.

Devamı...

İŞÇİ SERVİSİ KANALA UÇTU: 6 ÖLÜ

Antalya’da 29.12.2013 tarihinde akşam saatlerinde Antalya-Burdur karayolu üzerinde meydana gelen işçi servisi kazasında hayatını kaybeden işçilerin sayısı 6’ya yükseldi.

Devamı...

İZMİR'DE RÖMORKÖR KAZASINDA 10 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İzmir Tersanesi'nde havuzda bakımda olan TCG Değirmendere römorkörünün dalış esnasında henüz bilinmeyen bir nedenle sağ tarafa yan yatması sonucu 10 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi de yaralı olarak kurtarıldı.

Devamı...

İSG GÜNDEM

YÜKSEK GERİLİM ENERJİ SORUMLUNUZ (TRAFO SORUMLUSU) VARMI?

Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’ne göre, tüm yüksek gerilimli kuvvetli akım tesislerinde teknik konulardan sorumlu Elektrik Mühendisi olmalıdır’ denmektedir.

Devamı...

İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ NEDEN GEREKLİ

İşletmelerde İş Sağlığı ve Güvenliğinin sağlanması ve iş kazalarının önlenmesi için, en etkili tedbirlerin başında İş Güvenliği eğitimi gelir. Biliyoruz ki iş kazası veya meslek hastalıklarının maddi ve manevi zararları gerek işvereni gerekse çalışanların tümünü yıpratmaya yeter.

Devamı...

YILLIK DEĞERLENDİRME RAPORLARINIZI HAZIRLAMAYI UNUTMAYIN

6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliğin 13. maddesi gereği yıllık değerlendirme raporu hazırlanmalıdır. Yıllık boyu İş güvenliği ve sağlığı adına yapılan faaliyetleri içermektedir. Bu raporun hazırlama görevi İş güvenliği Uzmanına ve İş yeri hekimine düşerken arşivleme görevi ise İşverene düşmektedir.

Devamı...

UZMANİŞ'TEN HABERLER

İŞLETMELERDE ÖZELLİKLE ÇALIŞANLARA YÖNELİK PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİN SUNULMASI ADINA UYGULAMALARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

Şirketlerinin çalışanlarının iş verimini arttırmaya yönelik personel motivasyonu, personelin hangi işte daha uygun olduğunu veya işe en uygun kişiyi seçmeyle ilgilenen, üretimin ve verimin arttırılmasını amaçlayan psikolojik sosyal ve çevresel düzenlemeler getiren bir bilim dalıdır.

Devamı...

GENEL KOORDİNATÖRÜMÜZ MEHMET TUNÇ ÇALIŞMA BAKANLIĞINDA YENİ SÜREÇLER İLE İLGİLİ BİRTAKIM GÖRÜŞMELERDE BULUNDU

Uzmaniş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Mehmet Tunç Bey aralık ayı içerisinde Çalışma Bakanı Faruk Çelik Bey ve İsggm Genel Müdürü Kasım Özer Beyi ziyaret ederek yeni iş sağlığı ve güvenliği süreçleri hakkında bazı görüşmeler yaptı.

Devamı...

REFERANSLAR

Ayrıntılı ve sektörel referans listesi için tıklayınız...