divider


ŞUBAT 2014 YAYINI

Faaliyetlerimiz

Uzaktan ve Örgün İSG Eğitimleri
İSG Profesyonelleri İstihdamı
Risk Analizi ve Değerlendirmesi
Endüstri ve Örgüt Psikolojisi
Acil Durum Plan/Proje/Tatbikat
Periyodik Teknik Kontroller
İşyeri İç Ortam Ölçümleri

UZMANİŞ ŞİRKETLER GRUBU, 8 yıldır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İSG ile ilgili tüm konularda hizmet vererek, bu doğrultuda faaliyetlerine devam eden ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında söz sahibi olan bir kuruluştur.

Başta sanayi işletmeleri olmak üzere sektörlerinde öncü kuruluşlara hizmet veren Uzmaniş OSGB, sizlere en iyi hizmeti vermek adına çalışmalarına devam etmektedir.

SEKTÖREL HABER

PATLAYAN LASTİK CAN ALDI

Tamircide çalışan işçi, şişirdiği kamyon lastiğinin patlaması sonucu iş yerinde yaşamını yitirdi.

Devamı...

BABA VE OĞLU ELEKTRİK AKIMI KURBANI

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde ahırlarında kaynak makinesiyle çalışma yapan baba-oğul, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Devamı...

SAÇINI KAHVE ÖĞÜTME MAKİNESİNE KAPTIRDI

Manisa'da bir kuruyemişçide çalışan 20 yaşındaki genç kız, saçını kahve öğütme makinesine kaptırdı. Olay yerinde zor anlar yaşayan genç kız, makineye dolanan saçlarının kesilmesiyle kurtuldu.

Devamı...

İSG GÜNDEM

DEMİR-ÇELİK SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Demir-çelik endüstrisi ağır ve son derece büyük malzeme ve makinaların bir yerden diğerine sürekli taşınması, sıcaklığı 1800 dereceye kadar çıkan erimiş metaller, toksik ve aşındırıcı maddeler, hava yoluya solunum sisteminin sunuk (maruz) kaldığı kokular-dumanlar-maddeler ve gürültü, iş sağlığı ve güvenliği açısından en önemli riskleri oluşturmaktadır.

Devamı...

MOBİLYA SEKTÖRÜNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Sektörün yapısı itibariyle, çalışanların mesleki bir eğitime tabi olmuş olma oranlarının düşük olması ve işin makine başında öğrenilmesi kaza riskini arttırmaktadır. Kullanılan makinaların keskin olması ellerin ve parmakların kopmasına neden olabilir. Ayrıca duruş bozuklukları, kas-iskelet sistemi ile ilgili rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Devamı...

SOSYAL KÖŞE

MOBBİNG (WORKPLACE BULLYING) (İŞYERİNDE DEREBEYLİK)

Yapılan bilimsel çalışmalar, işyerinde Mobbing varsa, çalışanların depresyona girdiğini, bunun işgücü kaybına sebep olduğunu, viziteye çıkma sayısının arttığını, işyerinde sağlık maliyetlerinin arttığını, verimliliğin düştüğünü, işten çıkma oranının yükseldiğini göstermektedir. İşveren çalışanını kaybettiğinde ona verdiği tüm eğitimler, yatırımlar ve emekler de çalışanıyla birlikte uçup gitmektedir.

Devamı...

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MEVZUATI

SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMAK, CEZALARI VE YAPTIRIMLARI

SGK, işyerlerinde sigortasız olarak işçi çalıştıran işletmeleri dikkatli bir şekilde inceliyor. Sigortasız çalıştırılan her işçi başına 5000 TL'den başlayan cezalar ve farklı yaptırımlarla karşı karşıya kalınılabilir.

Devamı...

İLKYARDIM EĞİTİMİ NEDİR VE NEDEN ÖNEMLİDİR?

İlkyardım eğitimine harcanan kaynak ekonomik hayatı da kurtarmaktadır. Dolayısıyla ölüm ve sakatlanmaların üretime olumsuz etkilerini önlenebilmektedir. Bir işyerinde meydana gelen sakatlanma ve yaralanmaların faturası işyerlerine ödetilir.

Devamı...

REFERANSLAR

Ayrıntılı ve sektörel referans listesi için tıklayınız...