Uzman İş
Anasayfa Hakkımızda İletişim
HİZMETLERİMİZ
Uzaktan ve Örgün İSG Eğitimleri
İSG Profesyonelleri İstihdamı
Risk Analizi ve Değerlendirmesi
Endüstri ve Örgüt Psikolojisi
Acil Durum Plan/Proje/Tatbikat
Tehlikeli Bölge Planı
İşyeri İç Ortam Ölçümleri
2014 TEMMUZ BÜLTEN
UZMANİŞ ŞİRKETLER GRUBU, 8 yıldır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İSG ile ilgili tüm konularda hizmet vererek, bu doğrultuda faaliyetlerine devam eden ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında söz sahibi olan bir kuruluştur..
Devamı
ISG GÜNDEM
Isınan Havalarda Sıcak Çarpmalarına Dikkat !
Kış aylarını geride bıraktık. Sıcak yaz günleri geldi çattı. Çalışanların aşırı sıcak havalarda rahat çalışabilmeleri için işverenlerin bazı önlemleri dikkate alması gerekiyor..
Devamı
İşyerlerinde Hijyen Eğitimleri
Hijyen Eğitimi Yönetmeliği 5 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe girdi.Yönetmelikle ilgili aklınıza takılabilecek konulara değinmek istedik.
Devamı
BİZDEN HABERLER
Uzmaniş Yapı İskeleleri Kontrollerine Başlıyor
Yüksekte yapılan çalışmaların uygun kenar koruması olan bir platform üzerinde gerçekleştirilmesi gereklidir.Yapı İskelelerinin Güvenli Kurulması Yapı iskelelerinin tasarımı, kurulması, değiştirilmesiyle sökülmesi işlemleri mutlaka uzman kişilerin danışmanlığında yapılmalıdır. UZMANİŞ iskele kontrollerinin danışmalığını yapmaktadır..
Devamı
 
Gerek ülkemizde, gerekse dünyanın çeşitli yerlerinde petrol, petrol ürünleri, kimya, doğal gaz, kömür madenleri vb. gibi birçok sanayi kollarında normal çalışma icabı, arıza veya bakım gibi hallerde (Tozlar, sızan gazlar veya petrol buharı gibi nedenlerle) patlayıcı ortam ile karşı karşıya kalınmaktadır..
Devamı
Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunma
SEKTÖREL HABERLER

İŞ KAZALARI CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR...

Alınmayan önlemler, bilinç düzeyinin düşük olması , iş güvenliğinin önemsenmemesi ve gerekli yatırımların yapılmaması iş kazalarını önlenemez hale getiriyor...
Kalite Kontrol Uzmanı 1 Tonluk Levhanın Altında Kaldı
Kartepe'deki bir fabrikada çalışan katile kontrol uzmanı Çağla Topal, yaklaşık 1 ton ağırlığındaki saç levhanın altında kalarak ağır yaralandı.
Devamı
Manisada Arıtma Tesisindeki Facia 3 kişi öldü
Manisa’da arıtma tesisindeki havuza motoru tamir için inen biri mühendis ikisi işçi üç kişi, 5 metrelik içi su ve balçık çamur dolu havuza düşerek hayatlarını kaybetti..
Devamı
İnşattlarda İskeleler Can almaya Devam Ediyor
İnşaatlarda en fazla iş kazasının ve ölümlü kazaların yaklaşık %40 ın inşatlarda yaşandığı istatisliklerde görülüyor. Neredeyse her gün inşatlardan düşen işçi haberini duyuyoruz..
Devamı
İzmir Çimentaş Çimento fabrikasında silo temizlerken ölen işçilerı
Fabrikadan işçilerin verdiği bilgiye göre ise de fabrika yetkililerinin, siloların temizliği için ilk olarak taşeron firma ile anlaşmaya gitmiş ancak maliyeti yüksek olduğu için bu işten vazgeçmiş.
Devamı
Hadım köyde ütü deposu yandı
İstanbul Hadımköy’de bir firmanın ütü deposunda çıkan yangına çevre semtlerden gelen itfaiye ekipleri müdahale ediyor..
Devamı
Kimyasallarla dolu kazana düşen işçi öldü
Olay, Kapaklı‘ya bağlı Karaağaç bölgesinde altın ve gümüşün geri dönüşümünün gerçekleştirildiği bir fabrikada meydana geldi
Devamı
Çorlu da elektrik kontağından çıkan yangın
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Hacı Şeremet mevkisindeki Birpa kimyasal fabrikasında dün sabah 08.00 sıralarında yangın çıktı. Tekirdağ İtfaiyesi yangına 6 araçla müdahale ederken, üretim bölümünde büyüyen alevler kısa sürede tüm fabrikayı sardı..
Devamı
Gaziantep'te halı üreten fabrikada çıkan yangın
DonecGaziantep'te halı üreten fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı Alınan bilgiye göre, 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde 75 bin metrekare alana sahip bir halı fabrikasında çıkan yangında alevler, 12 saatlik çalışma sonucu kontrol altına alınabildi..
Devamı
REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI
Merkez :Tekstilkent Ticaret Merkezi A-16 Blok No:17 Esenler İSTANBUL ALO OSGB 444 53 97