Uzman İş
Anasayfa Hakkımızda İletişim
HİZMETLERİMİZ
Uzaktan ve Örgün İSG Eğitimleri
İSG Profesyonelleri İstihdamı
Risk Analizi ve Değerlendirmesİ
Endüstri ve Örgüt Psikolojisi
Acil Durum Plan/Proje/Tatbikat
Tehlikeli Bölge Planı
İşyeri İç Ortam Ölçümleri
2014 EYLÜL BÜLTEN
UZMANİŞ ŞİRKETLER GRUBU, 8 yıldır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İSG ile ilgili tüm konularda hizmet vererek, bu doğrultuda faaliyetlerine devam eden ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında söz sahibi olan bir kuruluştur..
ISG GÜNDEM
İşyerlerinde Acil Durum Tatbikatları ve Acil Durum Ekiplerinin Önemi
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kurum ya da kuruluşlarda işyerinin ölçeğine bakmaksızın, yangın önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele konularında uygun donanıma sahip ve bu konuda eğitimli yeterli sayıda kişinin görevlendirilmesini zorunlu hale getirmiştir.
Devamı
Asansörlerin Periyodik Fenni Muayeneleri ve Bakımları
Asansörün bakımı küçümsenmemesi gereken önemli bir husustur. Asansör kullanılan işyerlerinde , işverenlerin veya sorumlu kişilerin konuya gerekli hassasiyeti göstermesi kanunlar çerçevesinde zaruri bir hal almıştır. Asansörler en basit tabir ile, elektronik ve mekanik cihazlardan oluşan sistemlerdir.
Devamı
Yabancıların çalışma izni olmadan çalıştırılması ve sakıncaları
Gün geçtikçe işyerlerinde yabancı çalışanlar artmaktadır. Özellikle savaş sebebiyle gelmeleri nedeniyle Suriyeli vatandaşlar her geçen gün artmaktadır.Çalışma izni olmayan yabancı çalışanlar işyerleri için risk oluşturabilir.
Devamı
BİZDEN HABERLER
Bana bir şey olmaz! Aktüel Tv Programı 14 Eylül Pazar 13:00-14:00
Ülkemizde son dönemde oldukça fazla gündeme gelen, konuşulan, tartışılan, kayıplar verdiren çalışma hayatını ve sosyal hayatı yakından ilgilendiren çocuk ölümleri, meslek hastalıkları, trafik kazaları, iş kazaları ve sosyal güvenlik ile ilgili karşılaşılan sorunlara dair genel bir kapsamı işleyecek olan aktüel bir TV Programı Bana bir şey olmaz! 14 Eylül Pazar günü Saat : 13:00 - 14:00 arası KANAL TÜRK ekranlarında yayına başlayacaktır.
Devamı
Uzmaniş Yapı İskelelerin Kontrollerine Başlıyor
Yüksekte yapılan çalışmaların uygun kenar koruması olan bir platform üzerinde gerçekleştirilmesi gereklidir.Yapı İskelelerinin Güvenli Kurulması Yapı iskelelerinin tasarımı, kurulması, değiştirilmesiyle sökülmesi işlemleri mutlaka uzman kişilerin danışmanlığında yapılmalıdır. UZMANİŞ iskele kontrollerinin danışmalığını yapmaktadır..
Devamı
Uzmaniş OSGB uzaktan eğitimlerini vermeye devam ediyor.
Uzmaniş OSG Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği gelişmesine paralel olarak yenilikler sunmaya devam ediyor. Uzaktan İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim sistemi ile çalışanlara yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini ev ve iş yerlerinize taşıyor.
Devamı
SEKTÖREL HABERLER
Şişli'deki asansör kazasında 10 işçi hayatını kaybetti
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Şişli'deki inşaatın asansörünün zemine düşmesi sonucu 10 işçinin hayatını kaybettiğini bildirdi.Olayla ilgili geniş kapsamda soruşturma başlatıldı.
Devamı
Asansör kazalarında ilk sıradayız
Madencilik,inşaat gibi sektörlerde Avrupa ve Dünya genelinde ilk sıralarda yer alan ülkemiz maalesef asansör kazalarında da Avrupa ülkeleri arasında ilk sırayı almaktadır
Devamı
Yaprakları yakmak için tiner dökünce yüzü yandı
Bursa’da, iş yeri önündeki yaprakları yakmak için tiner döken bir kişi, tinerin parlaması sonucu yüzünü ve kollarını yaktı.
Devamı
Bor Fabrikasındaki Patlamada Bir İşçi Yaralandı
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde faaliyet gösteren bor fabrikasında çözelti tankı patlarken, bir işçi yaralandı.
Devamı
Ölen işçinin mektubu: Unutacaksınız
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde taşeron işçi olarak çalışan ve yakalandığı karaciğer rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Zafer Açıkgözoğlu, ölmeden önce iş arkadaşlarına mektup yazarak, "Biliyorum arkamdan iki gün ağlayıp üçüncü gün unutacaksınız. Benden önce her sene ölen bin 500 işçi gibi" dedi.
Devamı
Suriyeli İşçi İskeleden Düştü
Şanlıurfa’da Suriyeli inşaat işçisi, çalıştığı binanın iskelesinden camın üzerine düştü.Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa’da yeni yapılan bir binanın dış cephesini boyayan Basım Favvaaz isimli Suriyeli işçi, 15 metre yükseklikteki iskeleden düştü. Paket camların bulunduğu yere düşen işçinin sol bileğinde derin cam kesiği meydana geldi.
Devamı
REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI
Merkez :Tekstilkent Ticaret Merkezi A-16 Blok No:17 Esenler İSTANBUL ALO OSGB 444 53 97