Uzman İş
Anasayfa Hakkımızda İletişim
HİZMETLERİMİZ
Uzaktan ve Örgün İSG Eğitimleri
İSG Profesyonelleri İstihdamı
Risk Analizi ve Değerlendirmesİ
Yangın Eğitimi
Acil Durum Plan/Proje/Tatbikat
Periyodik Teknik Kontroller
İşyeri İç Ortam Ölçümleri
2014 EKİM BÜLTEN
UZMANİŞ ŞİRKETLER GRUBU, 8 yıldır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında tüm ihtiyaçlarınıza kendi bünyesinde hizmet veren bu alandaki öncü kuruluştur. Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişmesi doğrultusunda faaliyetlerine devam eden yeterli teknik donanım ve tecrübeli uzman kadrosuyla sizlere hizmet vermektedir.
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MEVZUATI
Eylül ayında çıkmış olan torba yasasının getirdiği tüm değişiklikler.
6552 sayılı “İş Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” 11.09.2014 tarih ve 29116 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir...
Devamı
Torba yasa ile iş sağlığı ve güvenliği alanında getirdiği değişiklikler.
6552 sayılı “İş Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” ile birlikte 633l sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik ve düzenlemeler...
Devamı
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GÜNDEM
Biyolojik risk etmenleri.
Birçok ulusal iş sağlığı ve güvenliği standartlarında, biyolojik risk etmenleri yer almaktadır ve bu etmenler genellikle zararlı veya toksik olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte bu düzenlemelerin çoğunda biyolojik tehlikelerin, başlıca mikroorganizmalar veya enfeksiyöz etmenler olarak sınırlandırıldığı görülmektedir.
Devamı
İş Güvenliği Olmayan 758 İnşaat Mühürlendi
Bursa’da 87 inşaatın işçi iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uygun olmadığı için mühürlendiğini bildiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, bu sayının Türkiye genelinde ise 758 olduğunu söyledi.
Devamı
2014-İSG Aralık Dönemi Sınavı, 27 Aralık 2014 tarihinde yapılacaktır.
2014 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ilgili Duyuru...
Devamı
BİZDEN HABERLER
Mehmet TUNÇ, BUGÜN TV'de CEREN BEKTAŞ'ın konuğuydu.
Uzmanİş Genel Müdürü Mehmet TUNÇ; Bugün TV de yayınlanan Ceren BEKTAŞ ile Hafta Sonu programına konuk oldu. Programda Mehmet TUNÇ; son dönemde konuşulan maden ve iş kazaları hakkında iş güvenliği ve çalışan sağlığı açısından değerlendirmelerde bulundu.
Devamı
BANA BİR ŞEY OLMAZ! TELEVİZYON PROGRAMI.
Bana Bir Şey Olmaz TV Programı; UZMANİŞ Güvenliği tarafından hazırlanan, son zamanlarda ülkemizde maalesef acı kayıplar verdirerek önemini gündeme getiren Yaşam ve İş Güvenliği konularını ele alıyor.
Devamı
SEKTÖREL HABERLER
Asansör kazasında 8 aile ikna edildi.
Geçtiğimiz ayda mecidiyeköydeki bir inşaattaki asansör kazasında ölen 10 işçiden Bilal Bal'ın ailesinin avukatı, ''Biz ve 7 aile şirketten tatmin edici para aldık şikayetten vazgeçtik'' dedi.
Devamı
Araç Yıkarken Akıma Kapıldı.
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir kişi, otomobilin motorunu sıcak su ile yıkarken elektrik akımına kapılarak ağır yaralandı.
Devamı
İş Güvenliği Önlemi Almayan Madenlere Ceza.
Zonguldak'taki maden ocaklarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş müfettişlerince ocak eylül döneminde iş sağlığı ve güvenliği yönünden denetimlerde eksiklikleri tespit edilen TTK ve özel sektör kömür işletmelerine 506 bin lira ceza uygulandı
Devamı
Bartın'da maden kazası: 2 ölü.
Bartın'ın Amasra ilçesinde özel kömür işletmesine ait maden ocağında galeri açma işi sırasında meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 Çinlinin cesedi çıkarıldı.
Devamı
Madende Su baskını.
Ermenek ilçesinde meydana gelen maden ocağı kazasında kurtarma çalışmalarının 7. gününe girilmesine rağmen maden ocağında mahsur kalan 18 işçi henüz kurtarılamadı...
Devamı
Ankara'da patlama.
Başkent'te İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nde buz üretimi yapılan iş yerinde meydana gelen patlamada 3'ü ağır 5 işçi yaralanırken, çevreye yayılan yoğun gazdan etkilenen 4 kişi de hastaneye kaldırıldı.
Devamı
REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI
Merkez :Tekstilkent Ticaret Merkezi A-16 Blok No:17 Esenler İSTANBUL ALO OSGB 444 53 97